Yazlık Bayan Elbise Modelleri

Yaz aylarında kıyafetlerimizin daha ince ve terletmeyen kıyafetler olmasına özen gösteririz. Zira nemli ve sıcak havalar nedeniyle vücudumuz tepki olarak daha çok terler. Kalın ve koyu renkli kıyafetler ise bizim daha çok terlememize neden olur. Yazın kadınların en çok tercih ettiği kıyafet ise hiç şüphesiz yazlık elbiselerdir. Yazlık elbise modelleri arasında en çok tercih edilen ise şifon elbiselerdir. Şifon elbiseler hafif olmaları nedeniyle tercih ediliyor.

yazlık elbise

yazlık elbise

Yazlık Elbisede Hangi Kumaşlar Tercih Edilmeli

Elbise seçerken mutlaka mevsime uygun kumaşları tercih etmeliyiz. Kışın vücut ısımızı koruyan kıyafetler, yazın ise terlemeyi engelleyen ya da teri emen kumaşları tercih etmekte fayda var. Yaz aylarında pamuklu, penye, keten kumaşlar terlemeyi engeller ve teri emer. Açık renk kumaşlar da daha az terlememizi sağlar.

Yazlık elbise modelleri daha çok pamuklu, penye, keten ve şifon kumaş kullanılarak üretiliyor. Yaz elbiseleri sade ve düz bir renk olabileceği gibi, elbiselerde renkli ve çiçekli kumaşlar da kullanılabiliyor.

yazlık elbiseler

yazlık elbiseler

Tasarımcılar ve ünlü markaların yazlık elbise kreasyonunda bu yıl etek boyu karışık. Yazlık elbiselerde miniden maksiye kadar seçenek sunuluyor. Bu yıl tek omzu açık elbiseler yeniden moda. Markalar kreasyonlarında tek omzu açıkta bırakan modellere sıkça yer veriyor. Uçuşan şifon elbiseler bu yıl yaz aylarında yine karşımıza çıkıyor. Uzun elbiseler ise yaz aylarında kadınların gardıroplarında bulundurması gereken parçalar arasında yer alıyor.

Bu yıl yazlık bayan elbise modelleri arasında kot elbiseler de dikkat çekiyor. Spor ve şık bir tarza sahip kadınların tercihi olan kot elbiselerde mini, midi ve maksi etek boyu dikkat çekiyor. Bohem tarzın vazgeçilmezi olan salaş elbiseler bu yaz da sıkça göreceğimiz elbise modelleri arasında yer alıyor. Halter yaka elbiseler, tunik ve gömlek model elbiseler de bu yazın elbise modelleri arasında.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.