Vücuda Göre Elbise Seçimi

Elbise seçimi kadınlar için büyük önem taşıyan bir konudur. Kilolu, zayıf ya da balıketli olan kadınlar vücutlarına göre, kendilerine en fazla yakışan elbiseyi seçmek zorundadırlar.

Kilolu Kadınlar Gece Elbisesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Büyük bedene sahip olan bayanlar püf noktalara dikkat ettikleri sürece her kadın gibi şık olabilirler. Sanılanın aksine, büyük bedenli bayanların açık renk elbise kullanmalarında hiçbir sakınca bulunmaz.

Kilolu bayanlar abiye elbise baktıkları zaman tunikleri fazla dar olmayan, düz kesim modelleri seçmeleri gerekir. Abiye pantolonlardaysa geniş paçalı modellerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Büyük beden bayan elbiselerde kumaşın akıcı cins olması, aşırı kiloların göze batmamasını sağlamakta olan en önemli detaydır. Örnek verecek olursak ipek şifondan yapılan pantolonu her beden kadın rahat bir şekilde taşıyabilir. Elbise‘ye akıcılık veren unsurlardan bir diğeri ise fazla yoğun olmayan nakışlardır.

Gece elbiselerinde az işlemeli, fazla abartı olmayan tasarımlara bakılmalı, tuniklerde sadece zarif görüntü hedeflenmelidir. Büyün beden abiye elbise‘lerde düz çizgiler kullanılması gerekir. Bedeni olduğundan daha çok geniş gösterebilen volan ve fırfır taşımakta olan elbiselerden uzak durulması gerekir. Bu şekilde bütün davetlere uyum sağlanabilir.

Ten Rengine Göre Elbise Seçimi

Şık görünebilmek için ten rengiyle elbiselerde seçilmekte olan renklerin uyumu büyük önem taşır. Ren rengi ile birlikte saç ve göz renkleri de bedene uygun renkleri belirlerken dikkat edilmesi gerekir.

Esmer tenli ve siyah saçlı olan bayanlar bütün renkte, kadın elbiseleri güzel taşıyabilirler. Az oranda dikkat çekmeyi isteyenlere kan kırmızısı ya da beyaz gibi ten ile kontrast renklerden yararlanmaları önerilir.

Açık tenliler giyim için ideal rengi belirlerken saç renkleri ile uyumu dikkat etmeleri gerekir. Açık tenli ve sarışın bayanlar pembe renk konusunda avantajlıdır.

Buğday tene en güzel uyum sağlamakta olan renklerin başında lila ve mavi gelir. Buğday tenli ve sarışın bayanlar açık mavi ve pembe tonlarını kesinlikle kullanmaları gerekir. Kırmızının koyu tonlarıyla birlikte parlak maviler mizacı normalinden sert ve insanı aşırı ciddi gösterdiği için önerilmez.

Kaynakhttp://www.tutissima.comkadin-elbise.html

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.