Ucuza Kaliteli Giyinmek

Kaliteli elbise giyebilmek için geniş bütçeye sahip olmaya gerek yoktur. Yeterli vakit ve dikkat verilirse, ucuz ve kaliteli giyinmek oldukça mümkündür.

Önce dolaplarda kendinize özgü, her zaman her yerde giyilebilecek klasik parçalar bulundurmanız gerekir.

Klasiklerinizi yaratmak için bir püf nokta! Bir elbiseyi fazla beğendiğiniz zaman daha sonra üretilmeme riskine karşın mümkünse birden çok sayıda almanız gerekir. Bu şekilde biri eskidiği zaman diğeri kullanılabilir, sevdiğiniz elbise ile eski görüntüye izin vermeden uzun zamanlar geçirebilirsiniz.

İyi markaları ucuza alabilmek için outlet mağazaları ve bu mağazaların bir arada olduğu alışveriş merkezlerine gidilmelidir. Burada yeni moda tasarımlara büyük indirimler ile sahip olunabilir.

Bazen fazla ufak, görünmez kusurlar fiyatları ciddi derecede düşürdüğü için, kusurlu ürünler reyonuna da göz atılabilir. Ucuza ve kaliteli giyinebilmek için moda sezonlarını iyi bir şekilde takip etmek gerekir. Sevilen markaların indirim tarihleri önceden öğrenilmeli ve indirimin ilk gününde orada olunmalıdır. Bu şekilde en seçin ürünleri bedeninize olanını alabilir, daha ucuza daha fazla elbise alınabilir.

Aynı kalitede bir ürünü aynı fiyata bulma, indirim öncesi fazla vakit alır. İndirim takibi giyime özenen insanlar için zamandan tasarruf etmenin en önemli yollarından birisidir.

Elbisenin Ömrünü Uzatmak Büyük Önem Taşır!

Büyük bir uğraşın ardından ucuza alınan kaliteli elbiselerin hemen yıpranmasını ve eskimesini istemiyorsanız bazı konulara dikkat etmek gerekir. Severek alınan elbiseleri uzun süre giymek isteriz, elbiseleri hemen eskiyerek yıpranmasından hiçbirimiz hoşlanmayız. Fakat giymekten zevk alınan elbiselere gerekli özen gösterilmezse, bakımı düzgün yapılmazsa, dolapları sürekli yenilemek gerekir.

İpek Kumaşlar; İpek kumaşlar çok sağlamdır. Elastiktir, hiçbir şekilde çekmez ve kolay bir şekilde buruşmaz. Isı ve ışığa karşı duyarlıdır. Kuru temizleme ile temizlenmeli ve hafif ısıda ütülenmesi gerekir.

Yünlü Kumaşlar; Yünlü kumaşlara özel bakım yapmak gerkeir. Yıkanmamalı, kuru temizleme yapılması gerkeir. Yüksek oranda nem çekme kapasitesi vardır. Ütü bezleri kullanıp ütülenmelidir.

Pamuklu Kumaşlar; Pamuklu kumaşlar esnektir ve elde yıkanmasında sakınca yoktur. Fakat nemli bırakılmamalıdır. Yıkandıktan sonra hemen kurutulmaması gerekir. Serin tutar ve oldukça sağlıklıdır.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.