SAÇLARINIZA GEREKEN ÖZENİ GÖSTERİN

 

Saç bakımı da en az cilt bakımı kadar özen gerektiren ve belirli aralıklarla yapılması gereken önemli bir uygulamadır. Saçlarınıza bakım yapmadan önce saç tipinizi belirlemeli ve saç tipinize uygun kürleri uygulamalısınız. Belirli aralıklarla uygulayacağınız kürler ile saçlarınızı nemlendirebilir, saç diplerinizdeki ölü derilerden kurtularak kepek oluşumunu önleyebilir, saçlarınızın parlak bir görünüme sahip olmasını sağlayabilir ve daha hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

indir (24)

Bunlardan önce saçınız için doğru şampuanı seçmeli ve çok sık şampuan değiştirmekten kaçınmalısınız. Örneğin ince telli saç yapısına sahipseniz hacim veren volümlü şampuanları tercih ederek saçlarınızın olduğundan daha kalın telli ve hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Yağlı saç tipine sahip iseniz içeriğinde bakım yağları bulunan şampuanlardan uzak durmalısınız. Aksi takdirde zaten yağlı olan saçlarınız olduğundan daha hızlı yağlanacak ve sizin için istenmeyen bir görünüme sahip olarak daha sönük görünecektir. Saçlarınız kuru ise yine buna uygun olarak içeriğinde nemlendirici bulunan şampuanları tercih etmelisiniz.

Doğru şampuan kullanımı saçlarınız için gerekli olan bakımı büyük ölçüde sağlayacaktır ama yine de belirli aralıklarla uygulanacak olan bakım kürleri hemen her saç tipi için geçerlidir. Saçlarınız ne kadar sağlıklı ve parlak görünürse vücudunuzun geri kalanı da o kadar güzel görünecektir. Saçlarının güzelliğinden emin olmayan bir kadın kendini güzel hissedemez, bu sebeple saçlarınıza gereken özeni göstermeli ve bakım yapmalısınız.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.