SAÇ BAKIMI

SAÇ BAKIMI

Gerek kadın gerek de erkeklerin saçları konusunda ki hassasiyetini görmemek mümkün değil. Her insan saçına bakım verir. Fakat erkeklere oranla kadınların saçları daha uzun olduğu için kadınlar daha fazla hassasiyet göstermek zorunda kalıyorlar. Saç bakımı için ilk önce bilmeniz gereken saçın en iyi ve en doğal bakımı aldığı yağ kendi yağıdır. Bu sebeple bazen bir ya da iki gün ara koyun ve saçlarınızın kendi yağı ile beslenmesini sağlayın. Çoğu kimse saç yağlanmalarından ve bazen günde iki kez yıkamak zorunda kalmalarından çok şikâyetçidir. İyi durulanmayan bir saç mutlaka yağlanır. Çünkü saç derisinde kalan şampuan artığı saçlarınızın köküne iner ve yağlanmayı sağlar.

Dermouzman-saç-bakımı

Kuru saçlardan şikâyetçi olan hatta bu sebepten dolayı kepeklenme gibi sorunlarla baş etmek zorunda kalen insanları da unutmamak lazım. Böyle bir sorununuz var ise argan yağı, keratin yağa badem yağı ya da yılan yağı kullanın. Keratin aslında saçın yapısında bulunan bir yağ çeşididir. Saça gerekli olan kendi malzemesini verirseniz istediğiniz sonuca kısa sürede ulaşabileceksiniz.

Saçlarınızın renginin açılmasını istiyorsunuz, fakat kimyasal ürün kullanarak bu işlemi sağlamayı istemiyorsunuz. O halde saçlarınızı papatya suyu ile yıkayın. Bu sayede saçlarınız doğal bir yöntemle açılmaya başlayacaktır. Olumlu sonuç almak istiyorsanız mutlaka saçlarınızın güneş ışığı altında kurumasını sağlamalısınız. Ayrıca papatya suyu saçınıza gerekli olan bakımı yapmanız için maske olarak da kullanılabilir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.