RESMİ ZİYARETLER ÖZEN İSTER

RESMİ ZİYARETLER ÖZEN İSTER

Resmi ziyaretler öyle herkesin katılabileceği davetler değildir. Seçkin kişilerden oluşan bir grubun katılabileceği bir davettir. Bu yüzden bu davetlerde şık ve gösterişli olmak çok daha önemlidir. Çünkü insan hayatında çok fazla resmi davete katılma imkânı bulamaz. Hatta büyük bir çoğunluk hayatı boyunca resmi ziyaretlere katılamaz. Eğer önünüzde katılmanız gereken resmi ziyaretler varsa giymeyi düşündüklerinizi son bir defa daha gözden geçirmenizde fayda var.

Partneriniz İle Uyumlu Olun

resmiKadınlar girdikleri her ortamda olduğu gibi resmi ziyaretlerde de şık olmak için birbirleri ile yarışırlar. Fakat resmi ziyaretlerin diğer davetlerden en büyük farkı sadeliğin ve zarafetin ön planda olması gereken davetler olmasıdır. Normalde katıldığınız bir davette istediğiniz tarzda ve abartıda kıyafet giyebilirsiniz. Fakat resmi ziyaretlerde uymanız gereken bazı kalıplar vardır. Öncelikle katılacağınız resmi ziyaretlerde, saçınızla, makyajınızla ve kullandığınız aksesuarlarınızla elbiseniz tam bir uyum içerisinde olmalıdır. Kadınlar tayyör, şık bir takım elbise ve ya elbise üzerine giyilen şık bir ceket uygun bir kıyafet olabilir. Ayrıca kıyafet seçimlerinizde partnerinizin giyeceği kıyafeti de göz önünde bulundurarak seçim yapabilirsiniz. Örneğin; Frak ve smokin giyilecek bir ortam söz konusu ise eşe uyumlu olarak lacivert, siyah, bordo, füme veya gece mavisi renkte elbise tercih edilebilir. Kadınlar resmi ziyaretlerde abiye kıyafetlerden kesinlikle uzak durmalıdır. Ayrıca transparan elbiseler, dekoltesi bol kıyafetler resmi ziyaretler için uygun seçimler değildir. Resmi ziyaretlerde ne kadar sade olursanız o kadar şık görünürsünüz.

Erkekler resmi ziyaretlerde klasik takım elbiselerin dışında frak ve ya smokin giyebilirler. Frak ve smokin gibi özel kıyafetleri sadece akşam yapılan resmi ziyaretlerde tercih etmelisiniz. Bu tarz kıyafetler gündüz davetleri için abartılı olurlar. Resmi davetlerde kesinlikle yelek modelli takımlar tercih etmeyin. Ayrıca takım elbisenizin içerisinden beyaz gömlek giymeye, tek renk kravat takmaya özen gösterin. Ayakkabı seçimlerinizin de kıyafetiniz ile uyumlu olmasına önem verin.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.