MUHTEŞEM BİR DÜĞÜN HAZIRLIĞININ PÜF NOKTALARI

MUHTEŞEM BİR DÜĞÜN HAZIRLIĞININ PÜF NOKTALARI

Düğün hazırlığı çiftlerin en telaşlı, yorucu, heyecanlı, stresli ve bir o kadarda mutlu oldukları bir süreçtir. Düğün hazırlığına aylar öncesinden başlamak gerekir. Aksi takdirde bu mutlu süreç zamanında yetiştirilemeyeceği düşüncesiyle yorucu ve stresli bir duruma gelir. Çiftler bu sürecin kusursuz, dört dörtlük gelişmesine özen gösterirler. İncelik ve özen gerektirir.

Detaylar İle Gelen Güzellik

dugunDüğün hazırlığı yapılırken ailelerin maddi durumları göz önünde bulundurulmalı, çiftler keselerine göre hareket etmelidirler. Düğün mekânının seçilmesi, gelinlik, damatlık, davetiyelerin ayarlanması, ikramlar, fotoğraf ve video çekimi, nikâh şekeri, kuaför, gelin arabası, müzik, düğün pastası, gelin aksesuarları, catering hizmetleri, balayı gibi hazırlıkları yapmak için farklı organizasyon şirketleri ile görüşüp isteklerinizi önceden bildirip hazırlıklarınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Düğün hazırlığı için ilk olarak düğününüzü nerede gerçekleştirmek istediğinize karar vermelisiniz. Kır düğünümü, ev düğünümü, yemekli, yemeksiz, kokteyl, vs. Takı alışverişine çıkıp zevkinize göre takabileceğiniz alyanslarınızı seçin. Düğün hazırlığı için önemli olan gelinlik ve kına alışverişlerini yapın. Davetiye listelerini yapıp tekrar tekrar gözden geçirin. Nikâh işlemleri için gerekli prosedürleri öğrenin. Nikâh şahitlerinize karar verin ve bu haberi onlara iletin. Tecrübeli arkadaşlarınız ve danışmanlarla görüşerek fikir almanız faydanıza olacaktır.

Düğün hazırlığı sırasında düğünden sonra yaşayacağınız evin hazırlığı da çok önemlidir. Eğer kiralık bir evde oturacaksanız araştırmalara başlayın. Kendi zevkinize göre dizayn edin. Balayınızı nerede geçirmek istediğinize karar ve rezervasyon yaptırın. Size hediye gönderenleri not alın ve teşekkür mesajı iletmeyi unutmayın.

Düğün hazırlığı yaparken strese girmemeye, rahat olmaya özen gösterin. Siz gergin olduğunuzda etrafınızdaki insanları da rahatsız edersiniz. Bu özel gününüzü mutlu tamamlamak için rahat bir uyku çekin. Sabah erken kalkıp güzel bir kahvaltı yapın. Nişanlınızla görüşüp son hazırlıkları gözden geçirip eksiklerinizi tamamlayın. Kuaförünüze erkence gidip nasıl bir model istediğinizi anlatın. Gelinliğinizi giyin, ne kadar güzel ve mutlu olduğunuzu tatlı bir tebessümle aynada izleyin. HEP MUTLU OLUN…

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.