LİGHT BİR HAYAT MUTLULUK DEMEKTİR

LİGHT BİR HAYAT MUTLULUK DEMEKTİR

Hayatta her şeyin başı sağlıktır. Bir insanın sağlıklı bir hayat yaşaması içinde light bir hayat yaşaması gereklidir. Bu sayede hayatındaki fazlalıklardan kurtulur ve daha mutlu, sağlıklı ömrü olur. İnsan vücudunda ona ağırlık yapan ve sıkıntı veren fazla kiloları yüzünden birçok sağlık problemleri ile karşılaşabilir. Bu fazlalıklardan kurtulup light bir hayat yaşamak için bazı kurallara dikkat etmeniz gereklidir.

Öğün Atlamayın

lightLight bir hayat için en önemli unsur düzendir. Yemek yeme alışkanlıklarınız olsun, günlük hayatınız olsun tam bir düzen içerisinde olmalıdır. Yemek düzeninizde kahvaltınızı asla ihmal etmeyiniz. Araştırmalar, kahvaltı yapmayanların, günün ilerleyen saatlerinde daha çok kalori aldıklarını kanıtlıyor. Light bir hayata sahip olmak için yemek yerken yiyeceklerinizi yavaş çiğneyin. Az az ama sık yiyin. Toplam kalori küçük öğünlerle alınır. Gün boyu enerji gereksinimi fazla olduğundan, daha çok enerji sağlayan besin maddelerini günün erken saatlerinde alınması gereklidir Rafine şekerden uzak durun. Light bir hayatta olmazsa olmaz olan lifli yiyeceklere bol yer verin.

Light bir hayat yaşamak isteyenlerin günde en az 10 – 12 bardak su içmesi gerekmektedir. Bu yüzden günde en az 2,5- 3 litre su içmeyi alışkanlık haline getiriniz. Light bir hayata başladığınızda sabah kalktığınızda ilk yapmanız gereken görevlerinizin başında iki bardak su içmek olmalıdır. Yemeklerden yarım saat önce su içiniz, yemek esnasında ve yemekten hemen sonra su içmeyiniz. Yemekten en erken yarım saat sonra su içmeniz önemlidir. Su olarak asıl burada belirtilmesi gereken ve söz konusu olan sıvıdır. Buna dâhil olanlar ise; su- ayran- soda-taze meyve ve sebze sularıdır. Suni tatlandırılmış limonata ve nektar suları pek sağlıklı değildir. Bu yüzden yediğiniz yiyeceklerin, içtiğiniz içeceklerin organik olmasına özen gösterin.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.