Kombin yaparken nelere dikkat etmeli

Giyeceklerimizi seçmek gündelik yaşamımızda hep sorun olmuştur. İşe giderken, davete giderken veya bir düğüne giderken giyeceğimiz şeylere hep dikkat etmişizdir. Bunun nedeni iş yerimizde veya katıldığımız davette şık görünmek, kendimizi göstermektir. Ama bunu yaparken bir takım hatalara da düşebiliyoruz. Ne gibi mi? Örneğin uygunsuz kıyafetler, amaca uygun olmayan kombinler bizi hem yakışıksız hem de gülünç gösterebilir. Peki, kombin yaparken nelere dikkat etmeli ve nasıl giyinmeli? Buna karar vermek için önce nereye gideceğimize dikkat etmeliyiz.

 

kombin yaparken nelere dikkat edilmeli

kombin yaparken nelere dikkat etmeli

 

 

 

Kombinle en uygun kıyafetleri oluşturun

Bir davete giderken eğer düğün ise farklı, parti ise farklı, cenaze ise farklı kombinler tercih etmeliyiz. İş yerine giderken uygunsuz giyilen kıyafetler ve oluşturulan uygunsuz kombinler sizi gülünç duruma düşürebilir. Renklerin uyumuna çok dikkat etmeliyiz. Açık renklerle açık renkler koyularla koyu bir kombin düşünmeliyiz. Böylece gideceğimiz yerin amacına uygun hareket etmiş oluruz. Bir partiye giderken giyeceğimiz renkli kıyafetler bizi ortama daha çabuk adapta eder. Bir cenazeye veya ciddi bir toplantıya giderken kullanacağımız koyu tonlar ve oluşturduğumuz kombinler çok daha yerinde olacaktır.

Özellikle bayanlarda büyük bir sorun halini alan kıyafetler ve oluşturulan kombinler kimi zamanda yerinde ve amaca göre olurken kimi zaman oldukça uygunsuz olabilmektedir. Bayanlar bu konu üzerinde daha düşünceli ve titiz davranmaktadırlar. Genellikle ortama ne uygun düşüyorsa ona uygun giyinmeye özen gösteren bayanlara kombin yaparken nelere dikkat etmeli diye sorduğumuzda ilk aldığımız cevap genelde renk uyumudur. Tabi ki kıyafetin modeli de önemlidir. Bir düğüne giderken giyeceğimiz bir kıyafet ile bir toplantıya katıldığımızda giydiğimiz kıyafet birbirinden farklılık göstermelidir.  Nerede nasıl giyinmeyi bilmek gündelik hayatımızı kolaylaştırırken kombin yaparken nelere dikkat edilmeli dediğimizde kendimizde bulduğumuz doğru yanıtlar bizi daha şık ve gösterişli yapacaktır.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

 1. Yasemin Bischoff diyor ki:

  Merhaba,

  Ben İndirimlr sitesinden Yasemin. Sitemiz modayı ve alışveriş severleri bir araya getirmeyi hedefleyen bir sitedir.

  tutissima.com sitenizi ve paylaşımlarınzı çok beğendim gerçekten! Eğer mümkünse sizinle ortaklaşa bir çalışma yapmayı çok isterim. Eğer siz de ilgilenirseniz bana lütfen bu mail adresinden ulaşınız.

  En yakın zamanda olumlu geri dönüşünüzü bekliyor olacağım.

  Ayırdığınız zaman için çok teşekkür eder, sevgiler sunarım.

  Yasemin Bischoff

  yasemin@indirimlr.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.