Kız Oyuncakları

Erkek veya kız çocuğu hangi cinsiyetten olursa olsun oyun oynamak ve oyuncaklar onlar için neredeyse hayat demek. Yemek, içmek, uyumak ve sevgi kadar oyun oynamaya da ihtiyaçları var. Kız oyuncakları; erkek çocuğu oyuncaklarına göre daha ilgi çekici, daha renkli ve biraz daha gerçekçi yani gerçek hayatta olan eşyalarla daha yakından ilişkili gözüküyor çocukların gözünde. Çünkü kız oyuncakları içinde tencereler, tavalar, bardaklar, çatal ve kaşıklar, yemek tabakları, hatta ütü, ütü masası, elektrik süpürgesi bile var. Bu yüzden de erkek çocuklarının bile ilgisini çekecek türden oyuncaklara sahip kız çocukları ve onlara göre daha şanslı.

Kız çocukları için de en ilgi çeken oyuncaklar hiç şüphesiz ki Barbie bebekler yer alıyor. Eskiden daha az çeşitleri varken günümüz de artık her çeşit Barbie oyuncak bulmak mümkün. O kadar eğlenceli gözüküyor ki saçları değişen, makyaj yapılabilen, kıyafetleri değiştirilen hatta ten renkleri değişen Barbie bebekleri bulmak çok kolay. Çeşit çok olunca da oyuncaklarla dolan o küçücük sevimli çocuk odaları bazen oyuncaklarla dolup taşıyor.

kiz oyuncaklari

kiz oyuncaklari

Oyuncakların Çocukların Üzerinde Etkisi

Kız oyuncakları bazen anneleri bile cezp ediyor. Bizim küçüklüğümüzde böyle güzel kız oyuncakları yoktu dedirtebiliyor. Kız oyuncakları arasında yer alan bazı oyuncaklar gerçekten de kız çocuklarının gelişiminde ve el becerilerinin artmasın da çok faydalı oluyor. Örnek verecek olursak; oyuncak çırpıcı ( gerçekten çalışıyor), ütü, dikiş makinesi, elektrik süpürgesi, mutfak gereçleri, hatta kurulu oyuncak mutfaklar, çamaşır makinesi gibi gerçek hayatta da annelerinden gördüklerini bu güzel kız oyuncaklarında uygulayabiliyorlar.

Bu hem ruhsal, hem fiziksel hem de motor gelişimleri için çok faydalı oyuncakları her bütçeye uygun bulmakta mümkün,sitesinden de dilediğiniz kaliteli oyuncakları en uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.