Kız Çocukları İçin Kıyafet Seçimi

Kız çocukları için kıyafet seçimiKız çocukları akıllara ilk geldiğinde hemen herkesin renk seçimi pembeden yana olur. Her ne kadar herkes tarafından ve sıkça kullanılsa da pembeye olan bilgi bir türlü bitmiyor. Kız çocuklarına çok yakışan bu renk anne ve babaların ilk tercihleri arasın da yer alıyor. Peki, kız çocuklarına kıyafet seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Öncelikle n önemli olan birinci kural, eğer çocuğunuz kendi kıyafetini kendi seçecek kadar cümle kurabiliyorsa, bırakın sizin sevdiğiniz değil onun sevdiği bir kıyafeti seçsin. Böylelikle daha küçük yaşlarda bile fikrinin ne kadar önemi olduğunu ve ciddiye alınmanın gurunu yaşayacaktır.

Çocuklar genelde en kalitesiz ve en kullanışsız ürünleri seçerler. Onlar kıyafet seçerken kalitesine değil, renklerine ve albenilisine kapılırlar. Siz arada sırada bile olsa onun bu istediğini yapmaktan vazgeçmeyin. Onun kararlarının da önemli olduğunu ona hissettirin.

Özellikle pantolon modellerinde çok dar olmayan ve çocukların rahat edebilecekleri bedenleri seçmeye dikkat edecek. Çocuk bütün gün oynayacak, zıplayacak ve yerlerde sürünecektir. Durum böyle olunca onun rahat ve beden bakımından biraz daha rahat giymesi hareketlilik konusunda sınırlandırmayacaktır.

Çocuklarınıza olabildiğince renkli giydirebilirsiniz. Fazla renkli ürünler çocukların bakış açısının daha fazla gelişmesine ve renkleri daha iyi ayıt etmesine olanak sağlar. Siz sadece çocuğunuzu giydirmek değil ayrıca öğreticide olabilirsiniz. Üzerinde giyilen desenleri ona anlatabilir ve örneğin rakam ve benzeri şeyler yazıyor ise ona anlatarak öğrenmesini sağlayınız.

Çoğu çocuk için giyinmek tam bir işkencedir. Özellikle dar boğazlı kazaklar her zaman rafta kullanılmamak üzere dururlar. Sizlerde genelde boğaz yakalılarının geniş ve rahat ürünler olarak seçiniz. Arkasında ya da yan taraflarında düğme olanları tercih etmenizde fayda var.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.