Gömlek İle Erkeğin Şıklığı

Gömlek İle Erkeğin Şıklığı

Doğru gömlek seçimi yapabilmek bir erkeğin gardırobunu oluşturmasındaki temel taşlardan biridir. Gömlek seçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor? Gömlek seçimlerinizde vücudunuzun fiziksel özellikleri ile gömleğin modeli arasında bir denge oluşturmalısınız. En çok dikkat etmeniz gereken boynunuz ve gömleğin yaka modelidir. Bu oran çok önemli; boynu kısa bir erkeğin yaka ayağı yüksek ve büyük uzun yakalı modelleri kendisi için seçmemesi gerekir. Yanlış seçim fiziksel özelliklerinizin doğru yansıtılmamasına neden olacaktır. Satın alacağınız gömleğin üzerinizde kusursuz bir duruş sergileyebilmesi için bazı temel kurallara özen göstermeniz gerekir.

 

Gömlek

Gömlek

Tercih Sizin…

Bir gömleğin mükemmelliği hakkında size en doğru fikri yakası verir. Yaka her türlü kullanımda yani kravatla ya da açık olarak rahat bırakılmışken dahi formunu kaybetmemeli kırılma ve bükülmeler göstermemelidir. Bu ütü ve kolayla değil özel dikim teknikleri ve doğru iç malzeme seçimleri ile sağlanır. Ön pat üzerinde bulunan düğmeler arasında kumaş düz durmalı torbalanma yapmamalıdır. Ayrıca düğmeler vücudunuz tarafından açılma yapacak kadar gerilmemeli. Gömleğinizin bedeni vücudunuzun hatlarını deforme etmeyecek rahatlıkta olmalı gömlek  koltukaltlarınızda ve belinizde balonlar oluşturmamalıdır.

Gömlek kol boyunuz bileğinizin bitimi ile birlikte sona ermeli el ayası üzerine devam etmemelidir. Şık bir görünüm için gömlek kol boyu ceketinizin kol boyundan bir santimetre kadar uzun olmalıdır. Gömlekte düğmeli takalı gömlekler daha çok rahat giyim alanlarında tercih edilir.

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.