Evlilikte Kravat Seçimi

Klasik kravatlar tercih edilecekse mümkün olduğu kadar ipek olması gerekir. Eğer damatlık renkli ya da işlemeli ise, kravat da tam tersine sade olması gerekir. Buna karşılık olarak sade kostüm giyiliyorsa, kravat seçiminde orijinal bir şeyler denenebilir.

Günümüzde artık tanınan markalar oldukça fazla kravat koleksiyonu imkanı veriyorlar. İstenilirse desenli ya da sade, tek renkli bir kravat beğenilmesi oldukça kolay!

Resmi nikâhlarda kravat günümüzde bir zorunluluktur. Fakat yeni nesil modern kravatlar düğün gibi organizasyonlarda gece temasına çok fazla uyum sağlama özelliği taşıyor. Eğer gelin elbisesinde belli renklerde dokunuşlar söz konusu ise veya tamamen renkli bir elbise ise uyumlu bir çift olarak gözükmek için buna yakışmayan tonlarda kravat kullanmamaya özen gösterilmesi gerekir!

Düğün organizasyonu kırda ya da romantik bir yerde yapılıyorsa, tercih boyun bağı olması gerekir. Klasik bir düğün töreni olacaksa dik yakalı gömlek seçilmelidir. Kravat olarak gri ya da siyah bir papyon takılabilir. Yakaya ya da ceket yakasına gelin buketinde yer alan çiçekten konulabilir.

Modern, hatta genelde genç bir tarza sahipseniz ince kaşmir eşarbı denenebilir. Boyun civarına rastgele sarıldığı zaman oldukça şık ve dandy bir hava verir.

Boyun bağı takmaktan hiçbir biçimde hoşnut olmuyorsanız, ihtiyacınız kesinlikle mao yakalı bir gömlektir. Hem ağır duruşlu bir beyefendi görünümden hiçbir şey kaybedilmez, hem de bütün düğün temasına yakışabilir.

İkili Uyum!

Kravat seçiminde zevkin arka planda kalması gereken durumlarda olabiliyor. Gelinlik havalı ve klasik bir tarzda ise o zaman damat adayı boyun bağını tercih etmesi gerekir. Yelek ya da kuşak da bu mükemmel görüntüyü tamamlayıcı niteliktedir. Özel kumaştan yelek de diktirilebilir. Ayrıca yelekle damatlığın klasik görünümünden sıyrılabilirsiniz. Yelek çünkü en sade takım elbiseye bile gösterişli bir hava verir. Ceket çıkartıldığında bile yelek ile şık görünüm kazanabilirsiniz. Damatlık bir terziye diktiriliyorsa siparişe yelek eklemeyi ihmal etmeyin. Fakat gelin adayı gelinliğinin seçiminde daha modern kesimler yaptırıyorsa o zaman desen ve renkler ile hareketlendirilen kravatlara yönelmek gerekir. Bununla birlikte ata yaka gömleklerde hoş durur.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.