EŞARP İLE GELEN ŞIKLIK

Eşarp İslamiyet’in bir gereği olarak bayanların mahrem sayılan saçlarını kapatmak amacı ile kullandıkları örtülerdir. Tesettür ürünleri adı altında satılan eşarplar birbirinden farklı model ve kumaşlardan üretilebilir. Genel olarak belli standartları olsa bile insanın tarzına uygun eşarp modelleri ve bağlama şekilleri mevcuttur. Eşarplar kimi zaman baş örtüsü olmak dışında fular, saç bandanası ve eşarbın modeline göre şal olarak da kullanılabilir.

 

Farklı Tarzlar, Aynı Eşarplar

Tesettür giyim ülkemizde oldukça yaygın olan bir tarzdır. İnsanlar dini inançları giyim tarzlarını da etkiler. İslamiyet’in gereği olarak bayanların saçlarını kapatması gerekmektedir. Türkiye’de birbirinden farklı model ve tasarımlarda eşarplar üretilmektedir. Bu zengin ürün yelpazesi içerisinde bayanların seçim yapması oldukça zahmetli ve bir o kadarda zevkli bir iştir.

Ülkemizde eşarp denilince ilk akla gelen marka Vakko’dur. Vakko eşarpları Türkiye’nin en zengin eşarp koleksiyonudur. 300’e yakın eşarp modeli ile kadınlar tarafından en çok tercih edilen eşarp markasıdır. Vakko eşarpları %100 ipekten üretilir ve özel bir işçilik ile tasarlanır. Her zevke ve her yaş aralığına uygun olarak üretilen eşarplarda kaliteden ödün verilmez.

Vakko; giyim ve aksesuar markaları arasında öncü olduğunu kanıtlamış lider bir markadır. Aldığınız her Vakko ürününde Vakko kalitesini hissedersiniz. 80 yıllık başarı dolu bir geçmişe sahip olan Vakko kurulduğu ilk günden itibaren kalite ve estetiği buluşturmuştur.

Vakko eşarplarını saç örtüsü dışında, aksesuar olarak kullanmakta mümkündür. Genellikle fular olarak kullanımı tercih edilen eşarplar her tarzdan insana hitap etmektedir. Eşarplar ile çok farklı şekillerde fular modeli oluşturmak mümkündür. Eşarpları ister atkı şeklinde kullanırız ister düğüm atarak farklı bir tarz yaratırız. Kimi zaman eşarpları şal amaçlı olarak da kullanabiliriz. http://www.tutissima.com/kategori/esarp/ adresini ziyaret ederek Vakko eşarp dünyasını keşfe çıkabilirsiniz.

 

 

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.