En İyi Gömlek Seçimi

 

Her gömlek modeli her beden için değildir. Bazı gömlek modelleri vardır, o modelleri herkesin taşıması mümkün değildir. Bol kesim gömlekler yaz aylarında oldukça fazla tercih ettiğimiz gömlek stilleridir. İyi bir gömlek bedenimize rahat gelen estetik duran gömlektir.

tutissima.com

Gömlek Kumaşları

Gömlek seçerken tabii ki kumaşı da oldukça fazla önemlidir. Kumaşının iyi seçilmesi gömleğin üzerimizde rahat durmasını sağlar.

Gömleği seçerken kumaşının pamuklu olmasına çok dikkat etmeliyiz. İpek ve jarse gömlekler oldukça terletir ve sağlık açısından çok iyi değildir. İpek ve jarse gömlekler de kısa süreli giyilebilir.

Gömlek renkleri kişiye göre seçilir. Kilo fazlası olan kişilerde koyu renkliler tercih edilirken, zayıf kişilerde açık renkler tercih edilebilir. Bayanların çok uzun giydikleri gömleklere tunik adı verilir. Bu tunik modelleri oldukça çeşitlilik gösterir. Kimi bayanlar hiç gömlek tercih etmeden sürekli tunik giyerler.

Gömlek İle Yapılabilecek Kombinleri

Beyaz bir gömlek ile her zaman koyu renkli pantolonlar ve etekler giyilebilir. Gri bir gömlek ile siyah pantolon oldukça iyi gidecektir. Güzel gömleklerle kullanılabilecek aksesuarlar önemlidir. Kot bir gömlekle takılabilecek spor saat modelleri oldukça şık durur.

Bayanlarda gömlekler ile yapılan kombinlerde çantalar da oldukça önem taşır. Siyah ve gri bir çanta tüm gömleklerle oldukça iyi kombinlenir. Deri bileklikler kot gömlek ile oldukça uyumlu olabilir. Siyah kot bir çanta mavi bir gömlek ile kullanılabilir.

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.