Doğru Gelinlik Nasıl Seçilir

Her genç kızın hayalini beyaz gelinlik süsler. Gelinliğin kadın dünyasında çok önemli bir yeri vardır. Masumiyeti temsil ettiği için her genç kız düğününde giyeceği gelinliğin hayalini kurar.

Düğün gününüz yaklaştı ve gelinliğinizi seçmeniz gerekiyor. Ancak gelinliğinizin modeline karar veremediniz. Ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

gelinlik modelleri

gelinlik modelleri

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

Gelinliğinizi belirlemeden önce mutlaka vücut tipinizi belirlemenizi gerekir. Genel olarak armut, elma, kum saati ve atletik olarak değerlendirilen kadın vücudunun temel özellikleri dikkate alındığında kusursuz bir gelin olmak mümkün.Vücut şekliniz armut ise yani omuzlarınız dar, beliniz ince ve kalçanız genişse yarım kollu ve göğüslerinizi daha büyük gösterecek gelinlikleri tercih edilebilirsiniz. Böylece kalça ile omuz arasındaki farkı kapatmış olursunuz.Vücut şekliniz elma ise yani göğüs, kalça ve bel ölçüleriniz yakınsa belinizi ince gösterecek modelleri tercih etmelisiniz.

dantelli gelinlik

dantelli gelinlik

Kabarık eteği olan, saten ve likralı gelinlikler bu vücut tipi için uygun değildir.Kum saati şeklinde vücudu olanlar en şanslı olanlardır. Orantılı vücut ölçüleri nedeniyle bu tipte vücudu olanlara bütün modeller yakışır. Kum saati vücudu olanlar düz modeller yerine balık formunda tasarlanmış gelinlikleri tercih etmelidir. V yaka ve tek omuz dekolteli modeller de kum saati vücut şekli için uygundur.Atletik vücutlu iseniz yani omuzlarınız geniş, kalçalarınız dar ve göğüsleriniz küçük ise satenli, dantelli, kupürlü modelleri rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.