ÇANTADA VAKKO ŞIKLIĞI

Bir kadının olmazsa bazı aksesuarları vardır. Bunların başında çantalar gelir. Kadınlar yapıları gereği karmaşık insanlar oldukları için yanlarında taşımları gereken birçok aksesuarları vardır. Çantalar bu karışıklığı kapatmanın ve en şık şekilde kullanmanın tek yoludur.

Kadın Olmaz Zordur

Kadınların hazırlanmalarının ne kadar zor ve zahmetli olduğunu herkes bilir. Bir erkek 10 dakikada hazır olabilirken kadınlar 1 saatte zor hazır olurlar. Saçlarını yapmak, yapılan saça ve gidilen mekâna uygun kıyafet seçmek, seçilen kıyafete göre ayakkabı ve çanta seçmek gerekmektedir. Bu durum okurken bile insana zor gelirken uygulamanın ne kadar zahmetli olduğu tartışılamaz bile.

Kadınların şıklığını tamamlayan en önemli aksesuar çantalardır. Bir kadının bir tek çantası olmaz. Her mekâna, her ortama ve belli kıyafetler uygun çanta seçenekleri olması gerekmektedir. Çünkü bir çanta hem okulda hem de bir partide kullanılamaz. İkisinin de tarzı, modeli çok farklıdır. Günlük kullanım çantalar, gece gezmelerinde, özel davetlerde kullanılmamalıdır. Kıyafetiniz ne kadar şık ve gösterişli olursa olsun yanlış çanta seçimi sizi rüküş göstermeye yetecektir.

Çantalarda kıyafetler gibi mevsimliktir. Yazlık çanta modelleri faklı farklı, kışlık çanta modelleri farklıdır. Yazlık çantalar genellikle daha renkli ve cıvıl cıvıl olurken, kışlık çantalarda daha koyu ve pastel tonlar kullanılır. Yazlık çanta modelleri daha ince ve sentetik kumaşlardan yapılır. Yazlık çanta kışın kullanılmaz. Yağmurlu havalarda, karda deforme olur. Kışlık çantalar yazın sıcakta terleme yapabilir. Hem yaz ayına hem kış aylarına uygun çantalar deri çantalardır.

Vakko 2012 çanta kreasyonunu görücüye çıkardı. Türkiye’de moda ve tasarım denilince ilk akla gelen markalardandır Vakko. Vakko çantalar bu sezon deri ağırlıklı olarak karşımıza çıkıyor. Birbirinden renkli ve özel tasarımlar olan çantalarda Vakko kalitesi hissediliyor. http://www.tutissima.com/kategori/canta/ adresini ziyaret ederek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.