Botlar Hakkında Bilmediklerimiz

Kış aylarına doğru zaman hızla ilerlerken şimdiden ihtiyaçlarını gidermek isteyenler özellikle botlar hakkında günün modasını takip etmeye başladı. Ayrıca bot seçerken en iyi malzemenin kendisine sunulup sunulmadığı hakkında bilgi arayışına girenler, botlar hakkında ayak sağlığına da büyük önem veriyorlar. Bot satın alırken dikkat etmemiz gereken ayrıntılar ise şunlardan oluşuyor;

Uzun süre ayağınızda kalacağı için ilk dikkat edilmesi gereken husus, botun uç kısmının dar olup olmadığıdır. Parmak uçlarının rahat hareket edebilmesi aynı zamanda ileri dönemlerde parmakların şeklinin bozulmasının da önüne geçiyor.

 

Botlar

Botlar

Botlar Hakkında Yanlış Bildiklerimiz

İnce kalıp bir bot almayı düşünüyorsanız, bir numara büyük olması bir hatadır. Boşluktan dolayı meydana gelen sürtme zamanla yara oluşmasına neden oluyor. Bu yaralar özellikle kış aylarında giyeceğiniz diğer ayakkabılarda da kendini gösterecektir.

Ayak sağlığınıza uygun bir bot seçimi için botun ayağınıza özellikle bilek kısmına tam oturması gerekiyor. Eğer ayağınız taraklı ise geniş botlar almanız da bir diğer ayrıntıdır. Destekleyici iç taban özelliği de şokun emilmesine olanak sağlayacaktır, bununla birlikte esnek bir taban rahat yürümenizi kolaylaştıracaktır.

Bot seçiminde en önemli kural içi ve dışının yüzde yüz deri olmasıdır. Ayağın da nefes almaya ihtiyacı olduğunu unutmayınız. Diyabet hastaları da yumuşak deriden bot tercihinde bulunmalıdır.

Kış sezonu başlamadan bot modası şimdiden kendini göstermeye başladı, bu senenin ilginç modellerini merak ediyorsanız,sayfasında geniş bir şekilde bulabilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.