Bayanlarda İç ve Dış Giyim Uyumu

Bayanlarda dış giyim uyumu; kumaşın türüne, renk seçimine ve tasarımına bağlıdır. İç giyimlerde durum biraz farklıdır, iç giyimlerde genelde rahatlık ve konfor daha çok aranan unsurlardandır.

Bayan dış giyimi ile iç giyiminin uyumlu olması gerekir. Bu uyumun sağlanmasının en önemli kuralı, kumaş özelliklerinin bilinmesidir.

Yaz ve kış aylarında tercih edilen kıyafetlerin, kumaşlarının rahatsız edici olmaması ve konforlu olması gerekir.

İç ve Dış Giyim Modelleri

Dış giyimde genelde yaz aylarında, nefes alan ve cildi rahatsız etmeyen kumaş özelliğine sahip olan kıyafetler tercih edilmelidir. Bayanlar için ideal olan kumaşlardan bir tanesi, pamuklu olanlardır.

Pamuklu kumaşlar, yapı itibari ile yaz aylarında teri emerler ve cildin nefes almasını sağlarlar. Bunun yanı sıra, cildi tahriş etmezler.

iç giyim

iç giyim

Kış aylarında da pamuklu kumaşların tercih edilmesi, sıcak tutmaları ve yine aynı şekilde cildin nefes almasını sağlamasıdır. Ancak tek başına pamuklu kumaşların kullanılması, kış aylarında yeterli bir durum değildir.

Saten kumaşı, pürüzsüzlük hissi sağlayan kumaşlardan bir tanesidir. Aynı şekilde ciltte alerji ve tahriş yapmazlar. Bu yönü ile genelde yaz aylarında giyilen kıyafetlerde kullanılırlar.

İç çamaşırlarda ise genelde pamuklu özelliğe sahip kumaşlar kullanılır. Yaz aylarında daha çok dantelli modeller tercih edilmelidir. Dış kıyafet ile de uyum sağlarlar.

Kış aylarında ise yine pamuklu kumaşlar tercih edilmelidir. Ancak tam kapalı ve triko özelliğine sahip olan modellerin tercihi yerinde olacaktır.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.