Bayan Sandalet Çeşitleri

Sandalet yaz aylarının vazgeçilmez ayakkabı modelidir. İster erkek olun ister kadın isterseniz çocuk sandaletlerin sağladığı rahatlığı yaz aylarında yaşamayanınız yoktur. İnanılmaz hafif ve rahat olan bu ayakkabılar ile hem ayaklarınız rahat eder hem de şık bir görünüme sahip olursunuz. Özellikle plajlarda sandaletlerin yeri bir başkadır. Erkekler için olmasa da sıcak yaz günlerinden kadınlar plaj dışında günlük yaşamında da sandalet kullanmayı tercih ediyor.

sandalet

sandalet

Sandaletler farklı modellerde üretilir. Deri, nubuk, bez sandalet modelleri yaz aylarında en çok rastladığımız sandalet modelleridir. İplikli, bağcıklı modelleri olan sandaletin en önemli özelliği ayakları açık bırakmasıdır. Hafif yapısı ile ayaklarda yokmuş hissi uyandıran ayakkabılar kullanıcısına rahatlık hissi verir. Sandaletler aynı zamanda ucuz ayakkabılardır. Bu nedenle yaz aylarında ekonomik olan bu ayakkabılar tercih edilir. Sandaletlerde ayak mantarı oluşma riski de düşüktür. Yazın sıcak günlerinde gün boyu kapalı ayakkabı içerisinde kalan ayakta mantar gelişme riski yüksektir. Sandaletlerde ise açık olmalarından ve ayağın hava almasını sağlamalarından dolayı mantar gelişme riski düşüktür.

sarı sandalet

sarı sandalet

Sandalet Giyerken Bunlara Dikkat Edin

Sandalet yukarıda da bahsettiğimiz gibi aslında bir yaz ayakkabısıdır. Bu nedenle çorapsız giyilir.  Sandalet giymek istiyorsanız ayaklarınıza mutlaka düzenli olarak bakım yapmanız gerekir. Bakımsız ve ojesiz giyilen sandalet sizi şık göstermez. Bu nedenle sandalet giymedene önce mutlaka ayağınıza gerekli bakımı yapmalısınız. Sandalet tüm kıyafetlerle kombin edilebilir. Daha çok elbise ve eteklerle birlikte kombinlenen sandaletin pantolon ile çok da iyi bir ikili oluşturduğu söylenemez. Pantolonla iyi bir kombin oluşturmayan sandalet şort ile kullanılabilir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.