2015 Geçmişi Tazelenen Modası

2015 ilkbahar yaz sezonunda yetmişli yılları hatta kırklı yılları moda akımlarını günümüz modasına uyarlanışına şahit oluyoruz. Geçmişin esintilerini ve oldukça beğenilen yetmişler modasının günümüze uyarlaması ise özellikle moda tutkularını oldukça memnun etti.

Moda 2015

Moda 2015

Yetmişler ve Günümüz Modası

İspanyol paça pantolonlar, platform topuklu ayakkabılar, uzun elbiseler ve de taytların raks ettiği yetmişler tekrar yaşanıyor. Bazı farklılıkların bulunduğu yeni moda akımında en dikkat çeken ise yetmişli yıllarda etek ya da pantolonlar da belirgin olarak gözüken platform topuklu ayakkabılar günümüzde tamamen gizledi. Yeri öpen etek ve pantolon boyları günümüzün trendi oldu.

Bohem tarzı moda akımını takip edenler bu sezonda görücüye çıkan yetmişler modası sayesinde aksesuar ve kıyafet bulmakta zorlamayacak. 1970 ‘li yılların geri dönüşü ile sokak modasında yeni bir soluk getirdi.

Moda 2015

Moda 2015

2015 Sokak Modası

Bu yıl sokak modasında rahatlığın kapısı aralanarak uçuşan etekler , şifonlar, dantel elbiseler, hâki tonlu kıyafetler, çizgileri dönüşü ile oldukça canlı ve farklı bir soluk kazandı. Dantellerin ve şifonların abiyelerde günlük kıyafetlere uyarlanması ise oldukça şık bir moda yaratıldı.

2015 ilkbahar yaz sezonunda sıcak ve soğuk renk tonları da kıyafetlerde yer alıyor. Özellikle mavinin tüm tonları ve pembelerde bu sezonun belirgin renkleri arasındadır.

Aksesuar seçimleri kombinasyonlarda oldukça farkı bir duruş sergilerken sade olan kıyafetlerin hareketlendirilmesinde tercih ediliyor.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.